Emniyet Müdürüne ziyaret

Bal-Türk'ten Haberler
İçeriği Paylaş

Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği göreve yeni başlayan Kocaeli İl Emniyet Müdürü’ne bir tanışma ziyareti gerçekleştirdi. Bal-Türk heyeti, kısa bir süre önce Erzurum Emniyet Müdürlüğünden Kocaeli Emniyet Müdürlüğüne atanan Yusuf Çalkavur’u makamında ziyaret etti.

Ziyarette Bal-Türk Genel Başkan Vekili Dr. Bayram ÇOLAKOĞLU, Başkan Yardımcısı Halit MERİÇ, Genel Sekreter Harun ENEÇ, Kadın Kolları Başkanı Hatice KORKMAZ, Başkan Yardımcısı Yeşim Armağan ASLAN, Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı Şükrü AR, gençlik kollarından Serdar KORKMAZ ve Ahmet YILMAZ hazır bulundu. Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneğinin faaliyet alanı, temel amacı, kısa ve uzun vadeli hedeflerinden ve şu ana kadar yapılan faaliyetlerden bahseden Başkan Vekili ÇOLAKOĞLU, kamu yararına bir dernek olan Bal-Türk’ün sınır ötesi bir vizyona sahip olduğunu anlattı.

Bal-Türk’ün faaliyet sahasının önemine ve gerekliliğine değinen İl Emniyet Müdürü Yusuf ÇALKAVUR da görev süresi boyunca iç içe olduğu dış Türkler konusundaki tecrübe ve bilgilerini aktarırken Balkanlardaki Osmanlı yadigarı insanımızın ve oralardaki eserlerimizin muhafazasının önemine değindi. ÇALKAVUR, Bal-Türk Genel Merkezini ziyaret etmek istediğini de aktardı. Bu ziyareti memnuniyetle karşılayacaklarını söyleyen ÇOLAKOĞLU, “sizleri dernek genel merkezimizde ağırlamak bizleri onurlandırır” dedi.

 


İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.