Gümülcine Heyeti Kocaeli’deydi

Bal-Türk'ten Haberler
İçeriği Paylaş

Büyükşehirde Büyükakın ağırladı

KOCAELİ- Gümülcine Belediye Başkan Yardımcısını ağırladık. Yunanistan’dan Kocaeli’ye gelen Gümülcine Belediyesi Başkan Yardımscısı Nalbantis Konstantinos başkanlığındaki Yunan heyeti, önce Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret etti. Ziyarette heyeti Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Tahir Büyükakın ile Strateji Geliştirme Dairesi Başkanı ve aynı zamanda Bal-Türk Genel Başkan Vekili olan Dr. Bayram Çolakoğlu ağırladı. Ziyarette Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Genel Başkan Yardımcısı Hasan Mercan, Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Genel Başkanı Ferruh Özkan, İzmit Şube Başkanı Sabri Mutlu hazır bulundu.
Öncelikle Kocaeli Büyükşehir Belediyesi hakkında bilgi veren Genel Sekreter Yardımcısı Büyükakın, birlikte yapılabilecek çok şey olduğunu örnekleriyle anlattı. Gümülcine Belediye Başkan yardımcısı Konstantinos ve eşi de Gümülcine’de Türklerle birlikte yaşadıklarını çocukluklarının birlikte geçtiğini yine birlikte olduklarını anlattı. Büyükakın’ın anlatımından sonra Gümülcine hakkında ve Gümülcine Belediyesi hakkında bilgi veren Konstantinos Kocaeli Büyükşehir Belediyesini ve Meclisini Yunanistan’da görmekten mutluluk duyacaklarını ve davet edip, Yunanistan’da ağırlamayı çok arzu ettiklerini bildirdi.

 


İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.