Cumhurbaşkanı İvanov Avrupa Göz Hastanesini Ziyaret Etti

Balkanlardan Haberler
İçeriği Paylaş

Makedonya Cumhurbaşkanı George İvanov, Merkezi Üsküp’te bulunan Avrupa Göz hastanesini ziyaret etti. Hastane Sahibi Faruk Semiz tarafından karşılanan Cumhurbaşkanı İvanov, Avrupa Göz Hastanesinde sunulan hizmetlerden çok etkilendiğini ifade etti.
Hastaneyi gezen İvanov, “Avrupa Göz hastanesi çağdaş hizmet veren ve çok mükemmel şartlara sahip olan bir sağlık müessesesidir. Doktor Faruk Semiz ve ekibine başarılarından ve bugüne kadar yaptıklarından dolayı teşekkür ediyorum. Hastane oftalmoloji alanında yaşanan yenilik ve gelişmelerin zirvesidir.

Avrupa Göz Hastanesinin faaliyeti, sağlık sistemimize de faydalıdır. Kadro ve oftalmolojiye yapılan yatırımların ürün verdiğini görmek mümkün.” dedi. Doktor Faruk Semiz’den hastanenin çalışmaları ile alakalı bilgi alan İvanov, Avrupa Göz Hastanesinin oftalmoloji alanında dünya standartlarını yakaladığını ifade etti. Makedonya ve bölge ülkelerinden gelen 15 ile 20 bin hastanın hastane hizmetlerinden faydalandığı Avrupa Göz Hastanesinin tüm bölgede merkez hastane olarak hizmet verdiği bildirildi.

Önümüzdeki dönemlerde Avrupa Göz Hastanesinde dünyanın sadece birkaç merkezinde yapılan kornea naklinin yapılacağına dikkat çeken Faruk Semiz, Cumhurbaşkanı İvanov’a ziyaretinden dolayı tüm hastane çalışanları adına teşekkürlerini sundu.

ZAMAN MK


İçeriği Paylaş