Çayır, Gazi Baba ve Saray Nüfus Artışında Lider

Balkanlardan Haberler
İçeriği Paylaş

İstatistik Kurumu tarafından yapılan açıklamaya göre, Karpoş, Kisela Voda ve Gorçe Petrov’da nüfus azalırken, Çayır, Gazi Baba ve Saray’da nüfus artışı var. 
Geçtiğimiz yıl içerisinde Üsküp belediyelerinden Çayır belediyesinde dünyaya gelen bebek sayısı birçok belediyeyi geride bıraktı. İstatistik Kurumu, Çayır Belediyesi’nde 2012 yılının son çeyrek döneminde 295 bebeğin dünyaya geldiğini açıkladı.  Geçtiğimiz yılın son çeyrek döneminde  221 yenidoğan bebek sayısıyla ikinci yerde olan belediye Gazi Baba’dır. Bu belediyelere kıyasen ise Karpoş, Kisela Voda ve Gorçe Petrov belediyelerinde nüfus ve yeni doğan bebeklerde oldukça büyük düşüş yaşanıyor. Karpoşta 2012 yılın son dört çeyreğinde 159 bebek dünyaya gelirken, nüfus artışı eksi 24’e düştü. Nüfus artış hızı Kisela Voda’da eksi 10, Gorçe Petrov Belediyesi’nde ise eksi 6 baz puana indi. İstatistik Kurumu negatif nüfus artımının en çok Doğu ve Merkez Makedonya’da görüldüğünü bildirdi.

http://mk.zaman.com.tr


İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.