Bursa Balkanlar’ın yanında

Ülkemizden Haberler
İçeriği Paylaş

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bulgaristan İstanbul Başkonsolosu Alexander Velev ile Makedonya’dan Bursa’ya gelen Tetovalı gençlere, Bursa’nın her zaman Balkanların yanında olduğunu söyledi.

Altepe, Bulgaristan İstanbul Başkonsolosu Alexander Velev ile Makedonya’dan Bursa’ya gelen Tetovalı gençlerle Merinos Parkı’ndaki Gönül Dostları Sofrası’nda bir araya geldi. Başkan Altepe, ilk olarak, AK Parti Bursa Gençlik Kolları’nın misafiri olarak Makedonya’nın Tetova (Kalkandelen) kentinden Bursa’ya gelen gençlerle görüştü. Gençlerin faaliyetleri ve Tetova’daki siyasi, ekonomik durumlarla ilgili bilgiler alan Başkan Altepe, Makedonya’nın Bursa için çok önemli bir ülke olduğunu söyleyerek, “Makedonya’daki dostlarımızın mutluluğu, Makedonya’nın huzurlu bir ülke olması bizim için çok önemli. Oradaki gelişmeleri yakından izliyoruz, sürekli irtibat halindeyiz. Makedonya’da da sosyal ve kültürel faaliyetler başta olmak üzere birçok alanda çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bursa, Türkiye ve Balkanlar arasında önemli bir dostluk köprüsü görevini görüyor” diye konuştu.


İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.