HÖH Kırcaali Teşkilatı bölündü

Balkanlardan Haberler
İçeriği Paylaş

Hak ve Özgürlükler Hareketi partisinin Kırcaali teşkilatında sular durulmuyor. 23 Ekimde gerçekleştirilen yerel seçimlerin ardından İlçe Meclis Başkanlığı koltuğuna kimin oturacağı konusunda tartışma devam ediyor. Parti içinde iki grup kıyasıya başkanlık mücadelesi veriyor. Eski içişleri Bakan Yardımcılığı görevinde bulunmuş Raif Mustafa’nın grubu ile şu an Belediye Başkanı olan Hasan Azis’i destekleyenler İlçe Meclis Başkanı konusunda uzlaşamıyor. Tartışma basın üzerinden de devam ediyor. Hasan Azis cephesini destekleyen milletvekili Remzi Osman bir gazeteye verdiği demeçte Raif Mustafa’yı ağır eleştiriye tuttu. Ardından da Mustafa, yine gazeteler aracılığıyla cevap vererek Osman’ın eleştirilerine yine eleştiriyle cevap verdi. Partisinin Kırcaali ayağında çatlakların meydana gelmesi Genel Başkan Ahmet Doğan’ı kızdırdı. Doğan, Kırcaali İlçe teşkilatının tüm yöneticilerini başkent Sofya’ya çağırarak İlçe Meclis başkanlığı konusunda uzlaşmalarını istedi. Doğan, taraflara 2 Ekime kadar bu konuda süre de verdi. Kırcali’de merak edilen en önemli konulardan biri haline gelen parti içindeki iki gerubun İlçe Meclis Başkanlığı koltuğu tartışması, parti lideri Ahmet Doğan’ın verdiği sürenin sonuna kadar tatlıya bağlanıp bağlanmayacağı şimdilik bilinmiyor.

VARNA İL BAŞKANI GÖREVDEN ALINDI

Parti içinde bir başka çekişme de Varna’da yaşandı. İl Başkanı Yanko Stanev, Genel Başkan Ahmet Doğan tarafından görevden alındı. Gerekçesi ise 23 Ekimde yapılan cumhurbaşkanlığı seçimlerinde BSP adayı İvaylo Kalfin yerine GERB’in adayına destek vermesi.

Kırcaali Haber


İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.