Burgaz Başkonsolosu Cem Ulusoy’dan Veda Ziyareti

Balkanlardan Haberler Haberler
İçeriği Paylaş

Türkiye Cumhuriyeti Burgaz Başkonsolosu Cem Ulusoy, Kırklareli Belediye Başkanı Çağlayan’a veda ziyaretinde bulundu.

Belediye Başkanlık Makamında 30 Temmuz Salı günü saat 13.00’da gerçekleşen ziyarette Burgaz Başkonsolosu Ulusoy, Kırklareli’de olmaktan mutlu olduğunu söyledi. Türkiye’nin Bulgaristan ile ilgili her türlü faaliyetini görev süresince yakından izlediğini aktaran Ulusoy, iki ülke yetkilileri ile her zaman temas içerisinde olduğunu kaydetti.

Türk-Bulgar dostluk ilişkilerini önemsediğini belirten Başkan Çağlayan: “Burgaz Başkonsolosu Cem Ulusoy, görev süresince iki ülke arasında ilişkiler olumlu yönde ilerlemiştir. Belediye Başkanlığı olarak, önceliklerimizden bir tanesi iki ülke arasındaki ilişkilerin daha ileri noktalara taşınmasıdır. Türk- Bulgar ilişkilerinin sadece ekonomik alanda değil, kültür alanında da gelişmesi için çalışıyoruz. Ürettiğimiz ve üreteceğimiz AB projelerimiz bunun en somut örneğidir. Her iki ülke arasındaki ilişkiler projeler ile daha da güçlenecektir.”şeklinde konuştu.

Kavaklı Belediye Başkanı İnci Tunç’un da katıldığı ziyaret, Belediye Başkanlığının hediyelerinin verilmesi ile son buldu.

Kaynak: İHA


İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.