Bal-Türk Körfez Şubesi Çanakkale Ruhunu yaşadı

Bal-Türk'ten Haberler Haberler
İçeriği Paylaş

Kocaeli Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Körfez Şubesi

Tarihi ve Kültürel etkinlikler çerçevesinde Çanakkale’ye Sosyal ve Kültürel İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Ömer ÖZMÜŞ sorumluluğunda

Katılımın yoğun olduğu, çoğunluğu gençlerden oluşan rehber eşliğinde bir gezi düzenledi.

Çanakkale Zaferi; Kurtuluş Mücadelesinde etkili olmuş, Türkleri tarih sahnesinden silme peşinde koşan ülkelerin bu emellerini hiçbir zaman yerine getiremeyeceklerini anlamalarını sağlamıştır. Çanakkale’de birçok şehit ve gazi veren Türk milleti, Atatürk’ün önderliğinde tek bir çatı altında toplanarak, nihayet bağımsızlık mücadelesini kazanmıştır. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni kuruluş temellerinin atıldığı savaşın geçtiği, Şehitlik, anıt ve müzeleri gezen dernek üyeleri

Bu tehlikelerin hala güncelliğini yitirmediğini, uyanık olunması gerektiğini tekrar hatırlama fırsatı yakalamışlardır. Çünkü bizim üyelerimiz çok yakın zamanlarda aynı sıkıntıyı ve hezeyanı doğup büyüdükleri yerlerinden zorla kopartılıp göçe zorlanarak fiilen yaşamışlardır.

Dernek Başkanı Ziya BAYKARA bu tip etkinliklerin devam ettiğini, aynı amaçlarla, duygu ve düşüncelerle 29 HAZİRAN CUMARTESİ günü de Serhat Şehrimiz EDİRNE’ye gezi düzenleyeceklerini söyleyerek dernek üyelerine yoğun ilgi ve katılımlarından dolayı teşekkür etti.

Bundan sonraki etkinliklerimize de üyelerimizin aynı duyguyla yaklaşarak katılım sağlamalarını önemle rica etti.

HPIM4551HPIM4601HPIM4616


İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.