Bulgaristan’da yüzlerce yük vagonu kayboldu

Balkanlardan Haberler
İçeriği Paylaş

Bulgaristan Ulaştırma Bakanı İvaylo Moskovski, Devlet Demiryolları’nda (BDJ) son 8 yılda 1000’i aşkın yük vagonunun kaybolduğunu bildirdi.

Bakan Moskovski, kayıp vagon skandalının, BDJ’de yapılan kapsamlı Mali denetim sonucu ortaya çıkarıldığını kaydederek, şirketin iflastan kurtarılması için yol arandığını bildirdi.

BDJ Genel Müdürü Vladimir Vladimirov da şirketin yönetim yapısının “karmaşık olduğunu” belirterek, yöneticilerdeki yetki ve sorumluluk belirsizliği yüzünden vagonların nasıl kaybolduğunun anlaşılamadığını itiraf etti. Vladimirov, BDJ envanterinde 11 bin yük vagonu göründüğünü, Mali denetim sırasında ise kayıp vagonların kayıtlara “sayımı yapılmamış” olarak geçtiğinin tespit edildiğini bildirdi.

İflasın eşiğinde bulunan BDJ’nin hangarlarından kaybolan vagonların hurda olarak satıldığı tahmin ediliyor. Uzmanlar, kayıp vagonların hurda metal olarak bedelinin en az 3 milyon avro olduğunu açıkladı.


İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.