Bulgaristan Türk Öğrenciler Derneği, 2.Geleneksel Futbol Turnuvası sona erdi

Balkanlardan Haberler
İçeriği Paylaş

Bulgaristan Türk Öğrenciler Derneği, 2.Geleneksel Futbol Turnuvasışölene dönüştü. 22 takımın katıldığı maçlar 4 hafta sürdü. TurnuvadaBulgaristan Türk Öğrenciler Derneği tertip komitesi centilmenlikkurallarına aykırı davranın oyunculara verdiği cezalarla dafutbolculara göz açtırmadı. Final maçı Studentski gradda yapıldı.Finale kalan iki takım arasında oynanan maç 4-4 berabere bitinceşampiyon penaltılarla belli oldu. Maçlardan sonra başlayan etkinlikler Öğrencilerin şölenine dönüştü. Sofya’daki öğrenci şehrinde yapılanturnuvaya 22 takım katılırken, bu sene farklı olarak derneğe üyeolmayan ülkelerden de turnuvaya katılım oldu. Bulgaristan Türk Öğrenciler Derneği Başkanı Serdar Kızıldağ turnuvayla ilgili yaptığıaçıklamada “Turnuvada günümüz futbol kurallarını uyguladık. Biz Dernek olarak gerekeni yaptık. Amacımız turnuvayı şölen havasında yaşatmaktı.Bunu da başardık. Turnuvaya katılan bütün öğrenci arkadaşlara teşekkürederim” dedi.

TONI STARARO DESTEĞİ

Bulgaristan Türk Öğrenciler Derneği Başkanı Serdar Kızıldağ ünlüsanatçı Toni Stararo’ya da teşekkür ederek, “Sayın Stararo bizleriyalnız bırakmadı. Hep yanımızda oldu. Bugünde Final karşılaşmasınagelerek büyük bir jest yaptı. Etkinliğimize katılarak bizlerionurlandırdı. Kendisine sevgi ve saygılarımızı sunuyoruz” dedi. Finaltöreninde konuşan Kızıldağ; “Bu yıl ikincisini düzenlemiş olduğumuz Futbol Turnuvasına, 22 takım ve 200 ün üzerinde öğrenciyle başlamışbulunmaktayız. Katılımın bir önceki yıla oranla artış göstermesiturnuvanın amacına ulaştığının göstergesi olmuştur. Ayrıca öğrencilerarasındaki dostluğun pekişmesinde turnuvanın önemli derecede katkısıolmuştur. O nedenle, Bulgaristan Türk Öğrenciler Derneği’nin gerçekleştirdiği Futbol Turnuvası, sadece spor aktivitesi olarakgörülmemektedir. Temennimiz, öğrencilerin kaynaşmasını birbirinekenetlenmesini sağlayan bu gibi sosyal etkinliklerin devam etmesidir. Biz Bulgaristan’daki Türk öğrenciler olarak bu konuda bugüne değin üzerimize düşeni yaptık, bundan böyle de yapmaya devam edeceğiz. Turnuvaya emeği geçen T.C. Sofya Büyükelçiliği, Eğitim Bakanlığı ve Sofya Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ederiz.

KUPA MERASİMİ

Öğrenci şehrinde yapılan final maçı PiizLisbon ile Batmanspor arasındaoynandı. Normal süresi 4-4 tamamlanan maçta penaltılarla Batmansporşampiyon oldu. Üçüncülük maçında ise Kunteper ve Spor Akademisi arasında oynanan karşılaşmada sevinen taraf Kunteper oldu. Şampiyonlukkupasını, ikinci ve üçüncü olan takımlara da madalyalarını Toni Stararo, Hasan Aysoy, Yüksel Şentürk ve Muammer Kuş takdim ettiler.

ŞÖLEN BAŞLADI

Geleneksel 2. Öğrenciler Arası Dostluk Futbol Turnuvası sonrasında ise Şampiyon takım üyeleri 1000 leva para ödülünü aldıktan sonra konvoyhalinde zafer turu attılar. Bulgaristan Türk Öğrenciler Derneği BaşkanYard. Hasan Aysoy da; Birlik beraberlik kardeşlik ve hemşerilik bağlarının daha da kuvvetlenmesi için futbol turnuvası gibi etkinler yaparak bir arada olmak, memleket hasretini dindirmenin yanı sırabirbirimizi dinleyip sorunlarımızı giderme çabası taşımayaçalışıyoruz. Turnuvada emeği geçenlere sonsuz sevgi ve saygılarımı sunuyorum diye konuştu.

Metin Yilmaz, Ondakika.net


İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.