Bulgaristan’ın tanınmış sanatçısı Mustafa Çavuşev Bal-Türk’e konuk oldu

Bal-Türk'ten Haberler Haberler
İçeriği Paylaş

Bulgaristan’ın tanınmış Türk sanatçısı Mustafa Çavuşev Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği’ni ziyaret etti. Bal-Türk Genel Başkan Yardımcısı Halit Meriç tarafından ağırlanan Çavuşev dernek ve faaliyetleri hakkında bilgi aldı. Daha sonra İzmit Sekapark alanına geçen Meriç ve Çavuşev Bal-Türk Genel Başkanı Dr. Bayram Çolakoğlu’nun da katılımıyla birlikte öğle yemeği yediler ve Sekaparkta kısa bir gezinti yaptılar. Deniz kenarına kahve içilirken Türkiye ve Bulgarisan’daki sanat çalışmaları sohbetin en temel konusuydu.

Batı Müziği alanında Türkçe ve Bulgarca şarkılarıyla Bulgaristan’ın en tanınmış sanatçılarından olan Mustafa Çavuşev’in kızı Ajda Çavuşeva da kendisi gibi tanınmış bir sanatçı ve birlikte de müzik icra ediyorlar. Sekaparka ve Kocaeli’ye hayran kalan Çavuşev, on yıl önce geldiği İzmit’in tanınmayacak derecede değiştiğini ve güzelleştiğini ifade etti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mustafa Çavuşev ve Bal-Türk Genel Başkan Yardımcısı Halit Meriç birarada

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bal-Türk Genel Başkanı Dr. Bayram Çolakoğlu ve Mustafa Çavuşev


İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.