Bulgaristan Göçmenleri Başkan Altepe’nin Yanında

STK'lardan Haberler
İçeriği Paylaş

Bulgaristan’dan Bursa’ya göç eden il ve yöre derneklerinin temsilcileri, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’ye destek mesajı verdi. Büyükşehir Belediyesi olarak Bulgaristan başta olmak üzere Türk ve Müslüman nüfusun bulunduğu bütün Balkan ülkelerine desteklerinin devam edeceğini dile getiren Başkan Altepe, “Tek beklentimiz var, o da bölge halkının mutluluğu” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Gölpark Sosyal Tesisleri’nde Bursa’daki Bulgaristan derneklerinin yöneticileriyle bir araya geldi. Bal-Göç Genel Başkanı Yüksel Özkan’ın da katıldığı toplantıda, dernek yöneticileri seçim yarışında Başkan Altepe’nin yanında oldukları mesajını verdi. Kendisi de Balkan göçmeni olan Başkan Altepe’nin aynı zaman Bal-Göç üyesi olduğunu hatırlatan Bal-Göç Genel Başkanı Özkan, “Büyükşehir Belediyemiz, Bulgaristan başta olmak üzere tüm balkanlarda sosyal hayatın her alanındaki etkinliklerde başı çekiyor. Tarihi cami ve eserlerin onarımının yanında sosyal etkinliklerle oradaki vatandaşlarımızın yalnız olmadıkları hissettiriliyor. Bir sivil toplum örgütü nasıl üyelerine sahip çıkmalıysa biz de üyemiz olan Başkan Altepe’nin yanındayız. Bugüne kadar bölgeye yaptığı yatırım ve destekler dolayısıyla başkanımıza şükranlarımızı sunuyorum” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe de Balkanlar’ın kendileri için bir görev ve sorumluluk olduğunu vurguladı. Adeta bir Balkan şehri olan Bursa’da yaşayanların büyük bir kısmının akrabaları hala oralarda yaşıyor. Dolayısıyla Bulgaristan’daki halkımızın mutluluğu veya mutsuzluğu bizleri de yakından etkiliyor. O bölgelerdeki Türk ve Müslümanların kendi kültürlerini en iyi şekilde yaşaması, huzur içinde olması bizim için çok önemli. 10 yıl önce başlattığımız bu ilişkilerde önceleri tedirginlik yaşanıyordu. Ancak gördüler ki biz oraya herhangi bir beklenti ile gitmiyoruz. Sadece o bölgelere destek oluyoruz. Şimdi artık onlar da bizim dostane niyetlerle gittiğimizi gördüler. Bizim tek beklentimiz var. O da bölge halkının mutluluğu. Balkanlar’a yönelik çalışmalarımız bundan sonra da devam edecek” diye konuştu.

bulgaristan-gocmenleri-baskan-altepenin-yaninda-IHA-20140312AW032246-1-t

 

bulgaristan-gocmenleri-baskan-altepenin-yaninda-IHA-20140312AW032246-3-t

 

bulgaristan-gocmenleri-baskan-altepenin-yaninda-IHA-20140312AW032246-2-t


İçeriği Paylaş