Makedonya Göçmenleri Kuşadası’nda Buluştu

STK'lardan Haberler
İçeriği Paylaş

İzmir’in farklı yerlerinde yaşayan Makedonya göçmenleri Kuşadası’nda buluştu. İzmir Makedonya Göçmenleri Birleştirme Dayanışma Kültür Derneği’nin organize ettiği gece Pine Bay Otel’de gerçekleşti. Geceye Bornova Belediye Başkanı Prof. Dr. Kamil Okyay Sındır, CHP Bornova Belediye Başkan Adayı Olgun Atilla, balkan dernekleri temsilcileri, siyasiler ve çok sayıda kişi katıldı.
Balkan ezgileri eşliğinde dans edip halaylar çeken katılımcılar söylenen şarkılara eşlik etti. 10. Yıl Marşı eşliğinde pasta kesildi. Bornova Yıldırım Bayezit Mahallesi Muhtarı İsmet Katipoğlu söylediği şarkılar ile geceye renk kattı. Programda Makedonya’dan özel olarak gelen davetliler ile devlet televizyonu da yerini aldı.
İzmir Makedonya Göçmenleri Birleştirme Dayanışma Kültür Derneği Başkanı Şaban Yaprak yaptığı konuşmada birlik ve beraberlik vurgusu yaptı. Türkiye’nin zor günlerden geçtiğini ifade eden Yaprak, “Bizlere çok önemli görevler düşüyor. Her birimizin Makedonya’da yakınları yaşıyor. Bizler yıllar önce Türkiye’ye gelen nesillerin evlatlarıyız. Kültürümüze ve geleneklerimize sahip çıkıyoruz. Aynı zamanda doğduğumuz yerlerin dışında doyduğumuz yerlerin de bizim için çok büyük önemi var. Böyle etkinliklerde bir araya gelerek Türk insanının birlik ve beraberliğine vurgu yapıyoruz” dedi. Yaprak, katılımcılara teşekkür etti.

IHA

İçeriği Paylaş