İkamet tezkeresi başvuru süresi uzatıldı!

Haberler STK'lardan Haberler
İçeriği Paylaş

Bilindiği gibi, düzenlenen çalıştaylarda gündeme gelen ve çözüm bekleyen sorunlardan bir tanesi olan Soydaşlarımıza Uzun Süreli (Sürekli) İkamet Tezkeresi verilmesi konusunda düzenleme yapılmış ve bunun için 15.08.2017 tarihine kadar başvuru yapma süresi verilmişti. Bunun için soydaşlarımızın İl Göç Müdürlüklerine başvurup randevu alması gerekiyordu.

İl göç Müdürlüklerinde mevcut olan yoğunluk ve başvuruda yaşanan sıkıntılar nedeniyle verilen bu sürenin uzatılması için Soydaşlarımızın derneklerimize yönelik yoğun bir talebi olmuştu.

En son çeşitli illerde örgütlü derneklerimiz ve federasyonlarımız ile Ankara’ya gerçekleştirdiğimiz ziyarette bu talebi Sayın Başbakan Yardımcımız Hakan Çavuşoğlu’na iletmiştik. Kendisi, STK yöneticiliğinden ve sahadan gelen bir siyasetçi olmanın verdiği hassasiyetle bu talebimize olumlu yaklaştı ve Soydaşlarımıza Uzun Süreli (Sürekli) İkamet Tezkeresi verilmesi konusundaki son başvuru tarihi yıl sonuna (31.12.2017) kadar uzatıldı.

Göreve geldiği andan itibaren sivil Toplum Kuruluşları ile müsbet bir işbirliği ve diyalog halinde çözüm odaklı yaklaşım gösteren Sayın Başbakan Yardımcımız Hakan Çavuşoğlu’na bu vesileyle camiamız adına tekrar teşekkür ediyorum. Kendisine en son ziyaretimizde tekraren ilettiğimiz diğer konularda da kısa sürede olumlu gelişmeler olacağını umuyor ve biliyoruz. Bu konularda camiamız olarak kendisiyle ortak çalışmayı ve diyaloğu devam ettiriyoruz.

Kamuoyuna duyurulur.

Prof. Dr. Yüksel ÖZKAN

Bal-Göç ve BGF Genel Başkanı


İçeriği Paylaş