Bulgaristan büyükelçisini kaçırmaya çalıştılar

Balkanlardan Haberler
İçeriği Paylaş

Adının açıklanmasını istemeyen bir Bulgar güvenlik yetkilisi AFP ajansına yaptığı açıklamada, silahlı ve maskeli kişilerin Borisov’un aracını durdurduğunu, büyükelçinin kaçarak  yakındaki mağazaya sığındığını belirtti. Olayın Sana’nın Cezayir sokağında dün  akşam meydana geldiği açıklandı.

BULGARİSTAN’DAN KINAMA
Bulgaristan Dışişleri Bakanı  Nikolay Mladenov, Borisov’a düzenlenen saldırıyı kınadı. Şokta olduğunu anlatan Mladenov, diplomatik temsilcilere yönelik saldırıların uluslararası ilişkilerin temel kurallarına aykırı olduğunu söyledi.

“Büyükelçi Borisov Yemen halkının gerçek bir dostudur” diyen Mladenov, olayın soruşturulmasını ve saldırganların adalete teslim edilmesini talep etti.

Gözünden yaralanan Borisov’un sağlık durumunun iyi olduğu ve en kısa sürede Bulgaristan’a getirileceği açıklandı.

UMMAN BÜYÜKELÇİLİĞİNİ KAPATTI

Bu arada Arap bir diplomat, Sana’daki Umman Büyükelçiliği’nin saldırı  tehditleri üzerine kapandığını, büyükelçilikte çalışanların Yemen’den ayrıldığını  bildirdi.

Diplomat, tehditlerden haberdar olduklarını, ancak Sana’daki diplomatik  temsilciklerin çoğunun tehdit alması nedeniyle Umman Büyükelçiliği’nin  kapatılmasına şaşırdığını belirtti.

Yemen, sık sık yabancıları kaçırma girişimlerine sahne oluyor. Yemen’de  15 yılda 200’den fazla kişi kaçırıldı, bu kişilerin çoğu serbest bırakıldı.

Hürriyet


İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.