Köstence’deki Kutlu Doğum etkinliklerinde Tuna ilahi grubunun nağmeleri yankılandı

Balkanlardan Haberler
İçeriği Paylaş

Hz.Muhammed (S.A.V.)’in doğum gününü de içine alan ‘Kutlu Dogum Haftası’; Köstence, Bükreş, Galati ve Mecidiye’de düzenlenen ayrı ayrı programlarla kutlandı.

Kutlamalarda, Türkiye’den misafir konuşmacı olarak katılan Din İşleri Yüksek Kurulu üyesi Prof. Dr İbrahim Hilmi Karslı, Peygamber efendimizin sünneti üzerinde durdu.

Karslı, “Bugün müslümanların en büyük problemi sünneti seniyyeye yeterince riayet etmemeleridir. Kur’anı Kerim’e uzak durmaları, birbirine karşı sevgi yerine haset ve kıskançlık beslemeleridir. Bunun yolu Peygamber efendimizin sünneti seniyyesine sıkı sıkıya sarılmaktır.” dedi. Romanya’da düzenlenen programların içerisinde en çok ilgiyi Köstence Sanat Lisesi’nde düzenlenen etkinlik gördü. Tuna Vakfı gönüllülerinin oluşturduğu Tuna Orkestrası’nın seslendirdiği birbirinden güzel ilahiler salonda bulunun dinleyiciler tarafından büyük bir ilgi ve huşu ile dinlendi. Köstence Başkonsolosu Füsun Aramaz’ın da katıldığı gecede davetlilere gül dağıtıldı.

KÖSTENCE CİHAN

 

 

 

 

 

 

 


İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.