Bulgar işadamları ortaklık teklif etti

Balkanlardan Haberler
İçeriği Paylaş

Erzurum’da düzenlenen ikili görüşmelere katılan Bulgaristan inşaat malzemeleri alım heyeti, Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO)’yu ziyaret etti. ETSO Meclis Başkanı Saim Özakalın ve inşaat meslek komitesi üyeleriyle bir araya gelen Bulgar işadamları, Erzurumlu işadamlarıyla ortaklık kurmaktan memnun olacaklarını söyledi.

Doğu Anadolu İhracatçılar Birliği’nin davetlisi olarak Erzurum’da bulunan Bulgaristan inşaat sektörü alım heyeti, Ticaret ve Sanayi Odası’nda işadamlarıyla buluştu. Ticaret ve Sanayi odası Meclis Başkanı Saim Özakalın’ın başkanlık ettiği toplantıda inşaat meslek komitesi üyeleri ile bir araya gelen Bulgar işadamları, ortaklık talebinde bulundu. Bulgaristan ile çok iyi bir ticari ve siyasi komşuluk yaptıklarını söyleyen Meclis Başkanı Saim Özakalın, “Globalleşen dünyada karşılıklı ticareti geliştirmek gerekiyor. Dinimizin gereği olarak komşuluk ilişkilerimize önem veriyoruz. Uluslar arası iş ilişkilerimizi internet gibi teknolojik gelişmeler hızlandırmış olsa da, etkili iletişim olan yüz yüze görüşmeleri ve bu toplantı gibi karşılıklı ticari heyetle olan münasebetlerimizi daha etkili buluyoruz. Tüm bu faaliyetler her iki ülke açısından karşılıklı fayda sağlayacaktır.” dedi.

Toplantıda ayrıca DAİB Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Şengel de konuşma yaparak teşviklerle ilgili bilgiler verdi. Toplantıya Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası yönetim ve meclis üyeleri katıldı. (CİHAN)

 


İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.