Bal-Türk Kosovalı Bakanı Balkan Kültür Evinde ağırladı

Bal-Türk'ten Haberler
İçeriği Paylaş

Kosova Kamu Yönetimi Bakanı Mahir Yağcılar Kocaeli’de bazı temaslarda bulundu. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı’nı ziyaretten sonra Seka Balkan Kültür Evinde Bal-Türk yönetimini de ziyaret etti. Aydınlar Ocağı Kocaeli Şube Başkanı Ahsen Okyar ile birlikte Balkan Kültür Evine genel Bakan Yağcılar, Bal-Türk Genel Başkanı Dr. Bayram Çolakoğlu ve yönetim kurulu üyeleri tarafından kapıda karşılandı.

Balkan Kültür Evi Gezildi

Konuk Bakan’a Bal-Türk Genel Başkanı Çolakoğlu tarafından önce kültür evi ve faaliyetler anlatıldı. Kütüphane gezildiği sırada Çolakoğlu Bakan Yağcılar’dan Kosova ile ilgili Türkçe, Arnavutça ve İngilizce kitap ve Kosova’yı tanıtıcı e-materyal talep etti. Bakan Yağcılar da gereğini yapacağı ve kitap göndereceğine söz verdi.

Bakan’a sürpriz

Söyleşi odasına geçildiğinde Kosovalı Bakanı bir sürpriz bekliyordu. Yurtdışı Türkler Başkanlığının bursu ile Kocaeli’de okuyan Prizrenli Türk öğrenciler de oradaydı. Bal-Türk Genel Başkanı Çolakoğlu Bakan Yağcılar’a “çocuklarımız bize emanettir gözünüz arkada kalmasın” dedi. Bakan Yağcılar da “gençlerimizin burada okumasından memnunuz, onlar bizlerin geleceği” ifadesini kullandı.

Türk Kahvesi Eşliğinde Görüş Alışverişi

Daha sonra birlikte Türk Kahvesi içildi ve Çolakoğlu Bal-Türk’ün faaliyetleri ve projeleri hakkında bilgi verdi. Bakan Yağcılar da bu güzel mekânda güzel faaliyetler yürüten bir sivil toplum teşkilatıyla birlikte olmaktan memnun olduğunu ifade ederek, Bal-Türk’ü Kosava’ya davet etti.

Programda Bal-Türk Genel Başkanının yanı sıra yönetim kurulu üyelerinden Genel Başkan Yardımcıları Adnan Metin, Doğan Aydın ve Hatice Korkmaz, Genel Sekreter Halit Meriç, Genel Sekreter yardımcısı Şükrü Ar, yönetim kurulu üyeleri Erol Meyzin, Selçuk Koç, Nurullah Şen, Gencay Işık ve gençlik kollarından Abidin Karasu hazır bulundu.

Bakana rozet ve hediye

Ziyaret sonrasında Bal-Türk Genel Başkanı Çolakoğlu Bakan Yağcılar’a yönetim kurulu adına kahve takımı ve Bal-Türk rozeti hediye etti. Bakan Yağcılar da Çolakoğlu’na bakanlığı adına hediye takdim etti.


İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.