Borisov: ‘Erdoğan’la hayata geçireceğimiz ortak projelerimiz var’

Balkanlardan Haberler
İçeriği Paylaş

Bulgaristan’da 5 Ekim’de gerçekleştirilecek erken genel seçimlerden birinci parti olarak çıkması beklenen Bulgaristan’ın Avrupalı Gelişimi İçin Vatandaşlar Partisi (GERB) lideri Boyko Borisov, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la yakın dostlukları olduğunu söyledi.

Borisov, ‘Erdoğan’la yakın dostluk ve iş ilişkilerimiz var. Bir iki gün önce arayarak seçimlerde bana başarılar diledi. Onunla hayata geçireceğimiz ortak projelerimiz mevcut. Biz Asya ile Avrupa’yı birleştirmeliyiz, ayni şekilde de Avrupa’yı da Asya ile. Çünkü bu kaynak demek. Her TIR aracı, vagon ve geminin geçişi hazineye giren ücret anlamına geliyor. Bu yüzden Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da realiteyi gördüğünü düşünüyorum. Biz iyi komşuluk ilişkilerinden yanayız’ dedi.

YOLLARI KAPATMAK YERİNE DAHA DA AÇALIM

Aşırı milliyetçi siyasi partilerin seçimler için Türkiye’de yaşayan Bulgar vatandaşlarının Bulgaristan’a gelmesini önlemek amacıyla yolları kapatacakları şeklindeki açıklamlarına da değinen Borisov, partisinin yolları kapatmak yerine açmak için çabaladığını kaydetti.

‘Bizim niyetimiz sınır kapatmak yerine iki ülke arasındaki ticari hacmi yükseltmek. Ekonomi gelişsin ve iyi maaşlar verebilmemiz için para olsun. Yolları kapatmakla veya savaşlarla Kosova, Bosna ve son olarak da Ukrayna’da nereye varıldığını gördünüz. Biz Bulgaristan’da istikrarın olmasını arzuladığımız gibi komşularımızıniyi olmasını istiyoruz.’
Ajans Bg

İçeriği Paylaş