Necdet Özel, Aliya’nın mezarında dua etti

Balkanlardan Haberler Haberler
İçeriği Paylaş

Genelkurmay Başkanı Özel, Bosna Hersek’in ilk cumhurbaşkanı merhum Aliya İzzetbegoviç’in Kovaçi Şehitliği’ndeki mezarını ziyaret etti

 

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, Saraybosna’daki temasları kapsamında, Bosna Hersek Genelkurmay Başkanı Tümgeneral Ante Yeleç ile bir araya geldi.

Bosna Hersek Genelkurmay Başkanı Tümgeneral Yeleç, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Özel’i askeri törenle karşıladı. Bosna Hersek Silahlı Kuvvetleri binasındaki görüşme, görüntü alınmasının ardından basına kapalı olarak devam etti.

Orgeneral Özel, daha sonra Bosna Hersek Savunma Bakanı Zekeriyah Osmiç ile bir araya geldi. Basına kapalı olarak gerçekleştirilen görüşmede, iki ülkenin savunma bakanlıkları arasındaki iş birliği konusunun görüşüldüğü öğrenildi.

Bosna Hersek’in ilk cumhurbaşkanı merhum Aliya İzzetbegoviç’in Kovaçi Şehitliği’ndeki mezarını da ziyaret eden Orgeneral Özel, mezara çiçek bırakıp dua etti.

Özel’e ziyaretinde eşi Kamuran Özel ile Bosna Hersek ve Türk silahlı kuvvetlerinden üst düzey subaylar da eşlik etti. Kovaçi Şehitliği Vakfı Müdürü Nurudin Ciho tarafından karşılanan Orgeneral Özel ve beraberindeki heyet, Kovaçi Şehitliği hakkında Ciho’dan bilgi aldı.

AA


İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.