Borisov: 2013 yılından itibaren en yoksul ülke olmaktan çıkacağız

Balkanlardan Haberler
İçeriği Paylaş

Başbakan Boyko Borisov, Doğu Rumeli ve Bulgar Knyazlığı’nın birleşme günü olarak kutlanan ve ulusal bayram olan 6 Eylül kutlamalarına katılmak üzere Plovdiv’e resmi bir ziyaret gerçekleştirdi. Plovdiv’deki ulusal kutlamalara katılmak üzere Başbakan’ın heyetinde Maliye Bakanı Simeon Dyankov, Eğitim Bakanı Sergey İgnatov ve Spor Bakanı  Svilen Neykov da hazır bulundu.

Bulgaristan’ın 2013 yılından itibaren AB’nin en yoksul ülkesi olmaktan çıkacağını ifade eden Borisov, şunada ülkemizin gelişmesi konusunda doğru yolu takip ettiğini ve böyle devam etmesi gerektiğini söyledi.  Ülkemizin rekabetgücü konusunda ciddi seviyelere ulaştığını belirten Başbakan Borisov, bundan dolayı vatandaşların gelirlerinin yükseltilebileceğini kaydetti.  Plovdiv’deki ziyareti sırasında Başbakan Borisov, ‘Sv.Patriarh Evtimiy’ okulunu ziyaret ederek  okulun ihtiyaçları için inşaa edilecek çok amaçlı spor salonu hakkında yetkililerden bilgi aldı.

http://zaman.bg/


İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.