“Kosova Polisi Ülkedeki en güvenilir kurum”

Balkanlardan Haberler
İçeriği Paylaş

Kosova Polisi kuruluşunun 13’üncü yılını kutladı. Ülkenin üst düzey yetkilileri polisin ülkedeki en güvenilir kurum olduğunu belirttiler. Kutlama çerçevesinde hayatını ülke topraklarını korum için feda eden kahraman polis Enver Zymberi’nin anıtının açılışı yapıldı.

Milli marşın okunmasının ardından bir konuşma yapan İçişleri Bakanı Bajram Rexhepi, Eylul ayının sadece ülkenin en güvenilir kurumu olan polis kuruluşunun yıldönümü olması nedeniyle değil aynı zamanda kısa bir süre sonra denetimli bağımsızlığın sona ermesi açısından da önemli olduğunu söyledi.

Cumhurbaşkanı Atifete Jahjaga polis personelinden gurula bahsederken, Kosova Polisi’nin 13’üncü yıldönümünü kutlamasının gururunu yaşadıklarını belirtti.

Başbakan Hashim Thaçi, polisin çok etnşkli bir ülkede tüm vatandaşlara eşit hizmet sağladığını söylerken, Polis Müdürü Shpend Maxhuni ise, polisin ülke vatandaşlarını için nekadar çalıştığını kanıtladığını vurguladı.

Kosova Polisi 1999 yılında 176 personel ile kuruldu. Bugün ise kurumun 7300 personeli mevcut.

http://kosovaport.com


İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.