Batı Trakya Türklerinin temsilcilik açılışında birlik fotoğrafı

Bal-Türk'ten Haberler
İçeriği Paylaş

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Kocaeli’deki İzmit Şubesinin yanı sıra İzmit Hacıhızır Mahallesinde de temsilcilik açtı. İkindi namazından sonra okunan mevlid ile yapılan açılışa İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Genel Başkanı Dr. Bayram Çolakoğlu, Gençlik Kolları Başka Yardımcısı Abidin Karasu, Yalakdereliler Derneği Başkanı, Milletvekili adaya adayları Halil Vehbi Yenice ve Murat Uzar, Kocaeli İl Meclisi Başkanı Ali Ayaz ve çok sayıda Batı Trakyalı vatandaşımız katıldı.

Açılışta bir konuşma yapan Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği İzmit Şube Başkanı Sabri Mutlu, Batı Trakya davasının öneminden ve oradaki soydaşlarımıza yapmamız gereken destekten bahsetti ve temsilciliğin hayırlı olmasını diledi. İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan da Batı Trakya ve Balkanların öneminden bahsettiği konuşmasında kendilerinin her zaman desteğe hazır olduğunu söyledi. Ayrıca Nevzat Doğan Temsilciliğin kütüphanesine 100 Temel Eser’i hediye edeceğini ve bir adet de bilgisayar vereceğini söyledi.

Bal-Türk Genel Başkanı Dr. Bayram Çolakoğlu da Batı Trakyalıların Başkanı Sabri Mutlu ve yönetim kurulu üyelerini tebrik etti ve en kısa sürede Bal-Türk olarak Batı Trakya Türklerini ziyaret edeceğini söyledi. Sabri Mutlu da bunun birlik ve beraberlik açısından önemli olduğunu ve memnun olacaklarını ifade etti.


İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.