Bal-Türk Kadın Kolları Nevruz Kutlamalarında bir başkaydı

Bal-Türk'ten Haberler
İçeriği Paylaş

Bal-Türk Kadın Kolları Nevruz Kutlamalarında Bir Başkaydı21 Mart Cumartesi günü Kocaeli Valiliği ve Kocaeli Üniversitesi işbirliği ile Umuttepe Yerleşkesi’nde düzenlenen Nevruz Kutlamalarına Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği farkını ortaya koydu.

 

Kadın ve Gençlik kollarının özverili çalışmaları ve göz dolduran standı ile Nevruz etkinliklerinin yıldızı oldu.
Dernek başkanı Bülent Karagöz, yönetim kurulu üyeleri; Dr. Nihat Üstüner, Halit Meriç, Zatiye Doğan, Prof. Dr. Recep Tarı, Harun Eneç, Fahrettin Erdik, Nail Başoğlu Nevruz şölenindeki etkinliklere katıldı.    Kadın Kollarının hazırlamış olduğu Balkanlara ait çeşitli yöresel yemekler ve göz nuru el işi örnekleri standımızı cazibe noktası haline getirdi. Yöresel kıyafetler giymiş gençlerimiz standa gelen konuklara çeşitli bilgiler vererek Balkanlar ve derneğimiz hakkında misafirleri bilgilendirdi. Balkanlara ait müzik parçaları eşliğinde gençlerimiz yöresel kıyafetler ile çeşitli oyunlar oynayarak izleyicilerin beğenisini topladı. Denetim kurulu başkanımız Prof. Dr. Recep Tarı Nevruz ile ilgili panele katılan öğrencilere plaketlerini sundu.


İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.