Batı Balkanlar’ın NATO’ya Entegrasyonu Hayati Önem Taşıyor”

Balkanlardan Haberler Haberler
İçeriği Paylaş

Arnavutluk Savunma Bakanı Mimi Kodheli, Batı Balkan ülkelerinin NATO’ya tam entegrasyonunun, bölge barışı ve istikrarı için hayati önem taşıdığını ifade etti.

 

 

Arnavutluk Savunma Bakanı Mimi Kodheli, Batı Balkan ülkelerinin NATO‘ya tam entegrasyonunun, bölge barışı ve istikrarı için hayati önem taşıdığını ifade etti.

Kodheli, ülkesini ziyaret eden Makedonya Savunma Bakanı Radmila Şekerinska ile görüştü.

Görüşmenin ardından ortak basın toplantısında Kodheli, NATO‘nun genişlemesinin durdurulamaz bir süreç olduğunun altını çizdi.

NATO üyesi olan Arnavutluk‘un, Batı Balkan ülkelerinin geleceğinin Avrupa-Atlantik entegrasyonda olduğuna güçlü bir şekilde inandığını vurgulayan Kodheli, “Batı Balkan ülkelerinin NATO‘ya tam entegrasyonu, bölge barışı ve istikrarı için hayati önem taşıyor.” dedi.

Kodheli, Makedonya‘nın savunma alanındaki çalışma ve çabalarını da takdir ettiklerini ve desteklediklerini ifade etti.

Makedonya Savunma Bakanı Şekerinska da görüşmede aşırıcılık ve terörle mücadele gibi önemli konularda Arnavut mevkidaşı ile fikir alışverişinde bulunduklarını aktardı.

Makedonya ile Arnavutluk‘un hem ikili, hem de bölgesel projelerde işbirliği yaptığını ifade eden Şekerinska, Makedonya‘nın NATO üyeliğinin bölge ve Avrupa‘nın güvenlik ve istikrarına yeni bir ivme getireceğini vurguladı.

Şekerinska, Makedonya‘nın özellikle sığınmacı krizinde Avrupa güvenliğinin korunmasında önemli bir rol üstlendiğini sözlerine ekledi.

 

Kaynak: HABERLER.COM


İçeriği Paylaş