Başkonsolos Şener Cebeçi Çangırdere’de iftara katıldı

Balkanlardan Haberler
İçeriği Paylaş

Orta Rodoplar’ın Rudozem Belediyesine bağılı Çepintsi (Çangırdere) köyünde dün akşam 500 kişinin katılımıyla iftar yemeği düzenlendi. Çepintsi merkez cami encümenliği tarafından düzenlenen
iftar yemeğine T.C. Filibe Başkonsolosu Şener Cebeci, Smolyan Müftüsü Necmi Dıbov, Rudozem Belediye Başkanı Rumen Pehlivanov, Kırcaali Ömer Lütfi Kültür Derneği Başkanı Seyhan Mehmet, TRKSAD Başkanı Müzekki Ahmet, Batı Trakya İskeçe bölgesinden çok sayıda Müslüman Türk katıldı. 

Camide bulunan ve tarihi değerleri büyük olan çok sayıda kitap ve eski evrakların bulunduğu Kütüphaneyi ziyaret eden Başkonsolos Cebeci, Çepintsi’nin ismini çok duyduğunu ancak yerinde ziyaret etmesinden dolayı büyük mutluluk duyduğunu belirtti. Cami encümenliğinden merkez caminin hemen yanında bulunan bir arsaya yeni bir Türk Kültür merkezi yapma fikirlerinin olduğunu belirttiler. Bu merkezde kütüphane yanı sıra Türkçe ve Arapça kursların yapılması amaçlanmaktadır.

İftar yemeği sonrası Sayın Cebeçi, Smolyan Müftüsü Necmi Dıbov ve Rudozem Belediye Başkanı Rumen Pehlivanov ile sohbet etti ve en yakın zamanda kendilerini makamlarında resmi ziyarette bulunacağını bildirdi.

Kırcaali Haber

İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.