Başkan: ”Soydaşlarımız bizim kardeşimizdir”

STK'lardan Haberler
İçeriği Paylaş

Toplumun her kesimiyle bir araya gelerek, kentin ve ülkenin faydasına dönük fikirlere çok önem veren Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Pomak Kültür Derneği Başkanı Şakir Süloğlu ve yönetimiyle biraraya geldi. Başkan Karaosmanoğlu görüşmede, “Soydaşlarımız bizim kardeşimizdir. Halkımız ve soydaşlarımız için hizmetler üretmeye çalışıyoruz. Onların doğdukları yer olan Balkanlarda ekonomik, teknolojik, sosyal ve kültürel alanda güçlü olmalarını istiyorum. Bunun için soydaşlarımıza gerek eğitim gerek başka alanlarda çalışmalar yapıyor ve yapmaya devam edeceğiz” dedi.

 

TİKA ÇOK ÖNEMLİ BİR KURUM

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı’nın (TİKA) Balkanlarda yaptığı çalışmaları çok önemli bulan Başkan Karaosmanoğlu, “TİKA, ofislerinin bulunduğu bölgelerle beraber yaklaşık 100 ülkede kalkınma merkezli işbirliği çalışmaları yürütüyor. Ülkemiz TİKA aracılığı dünyanın her kıtasında bilgi ve tecrübesini, gerek o ülkelerle gerekse orada yaşayan halklarla paylaşıyor. TİKA’nın Balkanlarda Pomak ve diğer soydaşlarımız için ciddi çalışmalar yürütmesini, takdirle karşılıyorum” ifadelerini kullandı.

TDBB’DE BELEDİYECİLİK ÜZERİNE KATKI SAĞLIYOR

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Balkan ülkerinde ki birçok belediye kurumuna eğitim ve yerel hizmetler noktasında tecrübemizi aktarıyoruz. Bu kapsamda TDBB önemli bir misyona sahip. Soydaşlarımızın yaşadağı bölgelerde ki yerel yönetimlere her türlü katkıyı, Birlik ve Büyükşehir Belediyesi olarak yapmaya gayret ediyoruz” açıklamasını yaptı. Başkan Karaosmanoğlu ayrıca, “Kentimizin hizmetinde bulunurken kendimize hedefler koyduk. Bu hedeflere inanmasaydık, bu kadar halkımızın takdir ettiği işleri başaramazdık. Daha güzel bir şehir için daha çok çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Son Güncelleme : 11.02.2015 14:48:17


İçeriği Paylaş