Başbakan Yardımcısı Bozdağ, Bulgaristan’da

Balkanlardan Haberler
İçeriği Paylaş

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Dereköy Sınır Kapısı’ndan Bulgaristan’a geçiş yaptı.

Bozdağ’ı, Dereköy Sınır Kapısı’nda Kırklareli Valisi Mustafa Yaman, Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Ömer Lütfi Mor, AK Parti İstanbul Milletvekili Hüseyin Bürge, Türkiye’nin Burgaz Başkonsolosu Cem Ulusoy, Bulgaristan Hürriyet ve Şeref Halk Partisi Genel Başkanı Korman İsmailov, Hürriyet ve Şeref Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Kazım Dal ile Bulgaristan Dışişleri Bakanlığı yetkilileri karşıladı.

Dereköy Sınır Kapısı’nda incelemelerde bulunan Bozdağ, Kırklareli Valisi Mustafa Yaman’dan bilgi aldı, daha sonra Bulgaristan’a hareket etti. Bozdağ’ın Türklerin yaşadığı Kiremitlik köyü, Şumnu ve Silistre’yi ziyaret edeceği bildirildi.

Yarın Rusçuk’ta imam hatip lisesini, Plevne’de Osmanlı-Rus savaş alanını ziyaret ederek, iftarı Filibe’de yapacak olan Bozdağ, Ramazan Bayramı namazını, Filibe Muradiye Camisi’nde kılacak. Bozdağ, Filibe’de yaşayan Türklerle bayramlaşacak, Kırcaali Mestanlı’daki imam hatip lisesini ziyaret edecek.

AA

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ Şumnu'da
Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ Şumnu’da

İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.