Balkanlılar Platformu 27. kez toplandı

STK'lardan Haberler
İçeriği Paylaş

Rumeli Balkanlılar Platformu’nun geleneksel “Buluşma gecesi” 27 nci kez Seka Park Otel’de gerçekleşti.

İş, sanat, siyaset, eğitim alanında ön plana çıkan Rumeli, Balkan kökenli hemşerileri bir araya getiren  “Dostlarla Baş başa” konulu programın koordinatörü Ramazan Kadıçeşme, yine kusursuz evsahipliği gerçekleşti. Büyük buluşmanın açış konuşmasını yapan Ramazan Kadıçeşme,  “Rumeli Balkan Platformu misyonu, Rumeli kökenli  dostları bir araya getirip, kaynaştırmaktır. İki yıl önce başlattığımız bu çalışmaya gösterilen ilgi emeklerimizin boşa gitmediğini ortaya koymaktadır” dedi.

170-2135

Buluşmaya  Kocaeli eski milletvekili Bekir Yurdagül,  eski belediye başkanları Halil Vehbi Yenice, Fikret Toker, Abdullah Köktürk, KOTO Başkanı  Murat Özdağ, KOTO Meclis Başkanı Bülent Karagöz, Prof.Dr.Recep Tarı da katılanlar arasındaydı. Toplantıda, Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Genel Başkanı Dr. Bayram Çolakoğlu  “Soframızdaki Kapitalizm” konulu bir sunum yaptı. Dr.Çolakoğlu, ekonomik bir model o larak kapitalizmin, hayatımızı, ne kadar derinden etkilediğini, sofra adabımızı bile bozduğunu, yeme içme alışkanlıklarımızı bile değiştirirken bunun karşılığının artan hastalıklar olduğunu” ifade etti. “ Modern tıp’ın ilerlemesine karşın, sağlık şartları kötüleşiyor. Yemekleri iyi çiğnemek, sağlıklı yaşamak için doymaktan, dengeli beslenmeye geçmek derekir ” dedi.

Toplantıda Rumeli İşadamları Derneği Başkanı ve Tek Rumeli TV yönetim kurulu başkanı işadamı  Atilla Baykal da konuştu.  Baykal şunları söyledi: “-Tek vatanımız var, o da Türkiye’dir.  Balkanlar’da yaşananları asla unutmayacağız. Bulgar Türkü denilmesi doğru değildir. Biz Türk’üz; Cumhuriyeti kuranlarız, bu cumhuriyetin çimentosuyuz”

balpla

 

170-2134

 

170-2137

29721


İçeriği Paylaş