Bulgaristan’dan geldiler, fuarı şenlendirdiler

Bal-Türk'ten Haberler Fotoğraflar
İçeriği Paylaş

Kocaeli Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği’nin misafiri olarak Bulgaristan’dan ilimize gelen lise öğrencileri önceki akşam Güneş sahnesi ve çevresinde folklor gösterisi ve yöresel oyunları ile Yöresel Kültürler Fuarı’nı şenlendirdi.

Bulgaristan’dan gelen misafir liseli öğrencilerin oluşturduğu Mladost (Gençlik) adlı  folklor ekibi Güneş Sahnesi’nde nefis bir folklor gösterisi sundu. Balkan Türkleri Derneği Genel Başkanı Dr. Bayram Çolakoğlu, Genel Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Selçuk Koç, Makedonya Göçmenleri  Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Fuat Biçici’nin de aralarında bulunduğu yüzlerce kişini izlediği folklor gösterisi Güneş Sahnesi çevresine taştı. Davetlilerde liseli folklorculara karışarak birlikte oynadılar.

13 günlük Balkan Gençlik Kampı için Bulgaristan’dan ilimize gelen 300’e yakın lise öğrencisi önceki gün İstanbul’un tarihi ve turistik yerlerini gezdi. Misafir öğrenciler bugün Bursa, yarın da Sakarya illerini gezecek. 8 Eylül’de ilimizden ayrılacak olan misafir öğrenciler için 7 Eylül Cumartesi akşamı Sekapark’ta bulunan Balkan Evi’nde veda yemeği düzenleyecek.

Özgür Kocaeli

 


İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.