Balkan Kültür Evi’nde Balkanlar Konulu Fotoğraf Sergisi Açıldı

Bal-Türk'ten Haberler
İçeriği Paylaş

Balkan Kültür Evi’nde Fotoğraf Sanatçısı Ahmet Şahin tarafından Balkan Ülkelerini kapsayan fotoğraf sergisi açıldı. Çok sayıda davetlinin katılımıyla 03.11.2017 tarihinde açılan sergi bir hafta boyunca ziyarete açık kalacak.

Başta Bulgaristan olmak üzere Yunanistan, Makedonya, Kosova, Arnavutluk ve Romanya’nın çeşitli kentlerinde çekilen fotoğraflarla Balkanların güzellikleri ve Balkanlardaki Türk izleri sergilenmiş oldu.

Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği ile İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Vakfının Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin desteği ile gerçekleştirilen organizasyonda, açılışın ardından söz alan Bal-Türk Genel Başkanı Dr. Bayram Çolakoğlu derneğin faaliyetlerinden ve Balkanlardaki konumu hakkında bilgi verdi.

Açılışın ardından barkovizyon gösterisi ile fotoğraflar;  Balkan ezgileriyle bütünleştirilerek davetlilere sunum yapıldı. Fotoğraf sanatçısı Ahmet Şahin gezi esnasında bölgenin kültürel ve tarihi öğelerinden, dini hoşgörüsünden el sanatlarına açılan geniş yelpazesinden bahsederek bilgilerini aktardı. Sunumun sonunda Bal-Türk Genel Başkan Yardımcısı Ayla Bozkurt, Sanatçı Ahmet Şahin’e Bal-Türk yönetimi adına kahve takımı hediye etti.

İzmit Kaymakamı Ersin Emiroğlu, Bal-Türk üyeleri Siyasal Vakfı mensupları ile İzmit Fotoğraf derneği üyelerinin yoğun katılım sağladığı sergi açılışında geç saate kadar Balkanlar üzerine sohbet devam etti.


İçeriği Paylaş