Bal-Türk’ten Gölcük Belediye Başkanına ziyaret

Bal-Türk'ten Haberler
İçeriği Paylaş

Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği belediye başkanlarıyla tanışma ziyaretlerine Gölcük Belediyesi ile Başkan Mehmet ELLİBEŞ’i ziyaret ederek devam etti. Bal-Türk Genel Başkanı Bülent KARAGÖZ, Genel Başkan Vekili Dr. Bayram ÇOLAKOĞLU, kadın kollarından sorumlu yönetim kurulu üyesi Zatiye DOĞAN, denetim kurulu üyeleri Recep AKÇAKAYA ve Ramazan FERHATOĞLU ile Bal-Türk Körfez Şubesinden üyeler katıldı.


1985 yılında kurulan Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneğini tarihi misyonu ve amaçları itibariyle anlatan Genel Başkan Bülent KARAGÖZ, 25 Ocak 2009 tarihinde yönetime geldikten sonra yaptıkları çalışmalar ile hali hazırda devam eden ve planlanmış projeler hakkında bilgi verdi.

5 Temmuz’da yapılan Bulgaristan milletvekilliği genel seçimleri ve sonuçları hakkında geniş bir değerlendirme yapılırken, Kocaeli ve Türkiye’de kullanılan oylardaki artışa vurgu yapıldı.

Bal-Türk’ün kardeş şehir projesi

Derneğin projelerinden bahseden KARAGÖZ, Kocaeli için 12 ilçeye ve büyükşehir belediyesine Balkanlardan kardeş şehir projesini ayrıntılı bir şekilde anlattı. İzmit, Kartepe ve Karamürsel’in mevcut haliyle kardeş şehirleri olduğu, Derince’nin de Temmuz Meclisinde Bulgaristan’ın Filibe ilinin Asenovgrad ilçesi ile kardeş olma kararı aldığı, Büyükşehir Belediyesi ve diğer ilçe belediyelerinin de kardeş belediye çalışmalarının devam ettiği aktarıldı.
Kardeş şehir projesi ile yakından ilgilenen Gölcük Belediye Başkanı Mehmet ELLİBEŞ ise, kültürel alışverişin devamlılığı ve oralardaki akrabalarımız ile dayanışmanın artırılması açısından bu projenin çok önemli olduğunu ifade etti. “Gölcük Belediyesi olarak da tercihan sahili olan bir belediye ile kardeşlik oluşturabiliriz ve üzerimize düşeni de yapaya bu konuda hazırız” dedi.


İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.