Balkan Kültür Evi’nde YTB Başkanı ile Buluşma

Bal-Türk'ten Haberler
İçeriği Paylaş

Balkan Kültür Evi’nde yürütülen “entelektüel sohbetler” Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanı Doç. Dr. Kudret Bülbül’ün ağırlanması ile devam etti. Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği ile İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Mezunları Kocaeli Grubu ile birlikte düzenlenen programda Bal-Türk Genel Başkanı Dr. Bayram Çolakoğlu ve Siyasal Grubu Başkanı Ömer Gezer ev sahipliği yaptı. Konuklar arasında Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Doç. Dr. Tahir Büyükakın, Genel Sekreter Yardımcısı Feyzullah Okumuş, Teftiş Kurulu Başkanı Süleyman Büyükşahin, Bal-Türk Gebze Şube Başkanı İsmail Yılmaz, Bal-Türk Çayırova Şube Başkanı Ekrem Şen, Batı Trakya Türkleri İzmit Şube Başkanı Lütfü Bodur, İzmit Rumeli Türkleri Derneği Başkanı Recep Altıntip, Bal-Türk Yönetimi ve Kocaeli Üniversitesi’nde okuyan Balkanlı öğrenciler yer aldı.

“Endenozya’dan Kolombiya’ya Yeni Türkiye ve Yurtdışı Türkler Başkanlığı”

“Endenozya’dan Kolombiya’ya Yeni Türkiye ve Yurtdışı Türkler Başkanlığı” başlıklı söyleşide YTB Başkanı Doç. Dr. Kudret Bülbül bir sunum yaptı. Yaptığı sunumda YTB’nin vizyon ve misyonu üzerinde duran Bülbül, “Başkanlığın temel misyonu, unuttuğumuz coğrafya ve kültürlerle yeniden temas kurmaktır. Uzun yıllar boyunca Balkanlardan Ortadoğuya, Kafkaslardan Afrikaya medeniyet coğrafyamızla irtibatımızı kestik. Biri birimize yabancılaştık, onları unuttuk; gurbetçilerimizi yalnız bıraktık. İşte YTB bu kopuşu yeniden inşa sürecinde kurulmuş bir kurumdur. Görevimiz bu minval üzredir” dedi.

Konuşmanın ardından konuklar Başkana sorular yöneltti ve karşılıklı cevaplaşmalar yaşandı.

Yedi Tepe Filibe’nin Fotoğrafı Takdim Edildi

Program sonunca Bal-Türk Gene Başkanı Çolakoğlu, YTB Başkanı Bülbül’e, “Başkanımız İstanbul Mezunu, İstanbul yedi tepe üzerine kurulmuştur” ifasesi ile Ahmet Şahih tarfından çekilmiş “Yedi Tepe Filibe” fotoğrafını hediye etti. Siyasal Grubu Başkanı Gezer de kitap takdim etti. Prgram sonun YTB Başkanı kendi kitabı “Sait Halim Paşa’yı da imzaladı. Doç. Dr. Kudret Bülbül’ün 17 Mayıs günü Kocaeli Kitap Fuarında imza saati de bulunuyor.

 

 


İçeriği Paylaş