Bal-Türk’ün “Sivil Toplum Akademisi” başladı

Bal-Türk'ten Haberler
İçeriği Paylaş

Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği’nin “sivil toplum akademisi 1: Bulgaristan” projesi Gebze TÜSSİDE Tesislerinde başladı. Bulgaristan’dan gelen STK temsilcileri ve sivil toplum konusunda istekli gençler ve öğrencilerden oluşan 42 kişilik grubun sivil toplum seminerleri 25 Aralık, pazar günü başladı.

Bal-Türk Genel Başkanı Dr. Bayram Çolakoğlu yaptığı açılış konuşmasında projenin hedeflerinden bahsetti. Çolakoğlu, “dernek olarak amacımız Bulgaristan’daki kardeşlerimize sivil toplumun gelişimi konularında yardımcı olabilmektir. Bugün burada Bulgaristan’ın her köşesinden kardeşimiz bulunuyor, Gençler ve tecrübe sahibi STK yöneticileri bir arada. Kendilerine Türkiye örneğini göstermek istedik. Eğitime gelen misafirlerimiz burada edinecekleri ek bilgi ve tecrübeleri Bulgaristan’daki hayatlarına yansıtabilirlerse, Bulgaristan’ın gelişimine katkı sağlayacak bir şekilde kullanabilirlerse, Bulgaristan’da hep birlikte, kardeşçe yaşama kültürünü güçlendirebilirlerse, ne mutlu bize… ” dedi.

Proje, eğitim seminerleri, beyin fırtınası, açık hava eğitimi, STK gezileri ve İzmit ve İstanbul gezilerini de kapsıyor. 29 Aralıkta düzenlenecek veda yemeği ve sertifika töreninden sonra ekip Bulgaristan’a geri dönecek.

 


İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.