Bal-Türk 2011’e veda etti, yeni yıla merhaba dedi

Bal-Türk'ten Haberler
İçeriği Paylaş

Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Genel Merkezi Karamürsel, Çayırova ve Derince Şubesi ile birlikte yeni yıla merhaba dedi. Derince Tanyıldız Restoranda düzenlenen gece oldukça renkliydi. 2011’de gerçekleştirilen önemli proje ve faaliyetleri anlatan enstrumental müzik eşlğindeki sunumun ardından 2011 yılında Bal-Türk’e destek olan iş adamlarına, Derince, Körfez ve İzmit Belediye Başkanlarına da Balkanlarla ilişkilerde gösterdikleri destekten dolayı teşekkür plaketi verildi.

Genel Başkan Dr. Bayram Çolakoğlu yaptığı kısa konuşmada 2011 yılında derneğin çalışmalarına destek veren herkesi kutladı. Hava şartlarının iyi olması durumunda Ocak 2012’de İzmit Sekapark’ta bulunan “Balkan Kültür Evi”nin açılacağı müjdesini verdi ve tüm üyelerin yeni yılını tebrik etti.

MAPHOYTAG Halk oyunları ekibinin sunduğu folklor her kesi coştururken büyük alkış aldı.

Fahriye Güney ve coşku

Sanatçı Fahriye Güney sahneye Osman Paşa  Marşı ile başladı ve marş  hep birlikte söylendi. Rumeli Türküleriyle coşku zirveye ulaştı.

Gecenin Sürprizi

Gecenin sürprizi Bulgaristan’dan gelen misafirler oldu. Bal-Türk’ün “Sivil Toplum Akademisi” kapsamında Bulgaristan’dan davet ettiği üniversite öğrencileri ve Bulgaristan’daki Türk kökenli sivil toplum temsilcilerinden oluşan 40 kişilik misafir grubu da geceye iştirak etti. Grup adına kısa bir konuşma yapan Rusçuk Güneş Derneği Başkanı Mecbure Efraimova mutluluklarını dile getirdi. “Bulgaristan’dan selam getirdik, bu güzel proje için bizleri Türkiye’ye davet eden Bal-Türk’e ve Genel Başkanımız Bayram Bey’e çok teşekkür ediyorum” dedi.


İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.