Bal-Türk Üyesi Berdan Belediye Başkan Aday Adaylığını Açıkladı

Bal-Türk'ten Haberler
İçeriği Paylaş

AK Parti’de Kartepe’den belediye başkan aday adaylığı için Fahim Kılıç, Ali Koç ve Hapip Sarman’ın ardından dördüncü resmi başvuruyu eski Sarımeşe Belediye Başkanı ve Bal-Türk’ün de üyesi olan Ergün Berdan yaptı.

Katılımın yoğun olduğu açıklamaya resmi başvurusunu yapan diğer belediye başkan aday adayları, mevcut Belediye Başkanı Şükrü Karabalık, önümüzdeki hafta aday adaylığını açıklayacak olan İzmit Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Üzülmez katıldı. Belediye başkanlığı kimliğinin yanı sıra sporcu kimliği ile bilinen Berdan, Kartepe’de kim aday gösterilirse gösterilsin otaya çıkan birlik görüntüsü ile hareket edeceklerini kaydetti.

Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık, eski belde belediye başkaları ve çok sayıda partili destek verdi. Kendisi için çok anlamlı bir gün yaşadığını ifade eden Berdan, birlikte görev yaptığı arkadaşlarının yanında olmasından memnuniyet duyduğunu kaydetti.

Partinin her kademesinde görev yapan partililerin gelmesinin kendisinin onurlandırdığını ifade eden Berdan, “Kartepe, Kocaeli ve ülkemizin geleceği için hep birlikte can havliyle çalışacağız. Tüm komşu ülkelerimizde sıkıntılar yaşanırken, ülkemizde istikrar sürüyor. Partimize adaylığımız hayırlı olsun. Bizim için önemli olan Kartepe, Kocaeli ve ülkemizin güçlenmesidir. Allah bu birlik ve beraberliğimizi bozmasın. Hangi arkadaşımız çıkarsa çıksın biz buna saygı duyar, boyun eğeriz. Kararı bir görev olarak bilip, sonuna kadar çalışacağız” dedi.


İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.