Körfez Belediye Başkanı Pehlivan’dan Bal-Türk Körfez Şubesi’ne Bayram Hediyesi

Bal-Türk'ten Haberler Körfez
İçeriği Paylaş

Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Körfez Şubesi’inde bayramlaşma yapıldı. Bayramlaşmaya Körfez Şube Başkanı Ziya Baykara ve yönetimi, üyeler Bal-Türk Genel Başkanı Dr. Bayram Çolakoğlu, Körfez Belediye Başkanı Yunus Pehlivan, Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Şendoğan ve çok sayıda şube üyesi katıldı.

Misafirlere ikramlarda bulunuldu ve sohbet edildi.

IMG_3378

Arsa Tahsis Müjdesi

Körfez Belediye Başkanı Yunus Pehlivan uzun zamandır sonuçlandırmaya çalıştıkları, Bal-Türk Körfez Şubesine arsa tahsisi konusunda son noktaya gelindiğini ve 1 Kasım’daki Mecliste Kamu yararına olan Bal-Türk adına bir arsa tahsis edeceklerini ve Ramazan Bayramında buraya yapılacak yeni binada bayramlaşmayı arzu ettiğini ifade etti.

Konu hakkında görüşlerini bildiren Bal-Türk Genel Başkanı Dr. Bayram Çolakoğlu, Belediye Başkanımızın derneğimize her zaman yardımcı olduğunu ve yardımlarına da devam ettiğini söylerken; “Körfez’in kardeş şehri Ruen’e kalıcı bir eser, güzel bir Osmanlı Çeşmesi inşa eden başkanımız, Bal-Türk adına Körfez’de de kalıcı bir eser bırakmak istiyor. Derneğimize tahsis edeceği arsa ve yapımına yardımcı olacağı Balkan Kültür Merkezi ile Körfez’deki hemşehrilerimize ve Balkanlara yönelik hizmetlerimiz daha da önemli bir ivme kazanacaktır. Başkanımıza bu itibarla teşekkür ediyor, hepinizi kurban bayramını kutluyorum” dedi.

Körfez Şube Başkanı Ziya Baykara da yaptığı konuşmasında “her zaman bütünleştirici olduk, zor zamanlarda Körfez Belediyesi ve Başkanımız Yunus Bey her zaman yanımızda oldu, Balkan adetlerimizi yaşatacağımız bir merkeze kavuşacağız inşaallah. Başkanımızın söylediği gibi gelecek Ramazan bayramlaşmasını inşaallah yeni mekanımızda yaparız” dedi.

Daha sonra üyelerin sorularını cevaplayan Körfez Belediye Başkanı Yunus Pehlivan üyelerle tek tek vedalaştı, dernek binası önünde hatıra fotoğrafı çekildi.

Ajans BT

IMG_3380


İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.