Bal-Türk gençlik kolları Mevlevi Evinde buluştu

Bal-Türk'ten Haberler Haberler
İçeriği Paylaş

Bal-Türk gençlik kolu Sekapark’ta bulunan Mevlevi Evini ziyaret ederek, aynı mekânda bir söyleşi tertipledi. Genel Başkan Dr. Bayram ÇOLAKOĞLU’ nun konuşmacı olarak katıldığı Bulgaristan’da ki Evladı Fatihan konulu söyleşiye Bal-Türk kadın kollarından da katılım gerçekleştirildi.

Söyleşi öncesi Mevlevi Evini gezen ve çok beğenen dernek üyeleri söyleşi saatine kadar burada vakit geçirerek sohbet etti. Ardından genel başkan Dr. Bayram ÇOLAKOĞLU’ nun Evladı Fatihan sunumu ile Türk ve Müslümanların Balkanlara ilk yerleşmesi ile başlayan ve günümüze kadar gelen yaşayışları ve önemli olaylar üzerine konuşuldu. Osmanlının son zamanları ve Balkanlarda uygulanan asimilasyon politikası ile ilgili çarpıcı örnekler veren Dr. Bayram ÇOLAKOĞLU gençler tarafından çok beğenilen, etkileyici bir sunum gerçekleştirdi.

Sunum sonrası sedirler üzerinde oturarak, çay ve kuru pasta ile daha samimi bir ortamda sohbete devam eden katılımcılar, kendi görüşlerini ve bazı sorularını Genel Başkana iletti. Bu yıl içerisinde açılması planlanan ve Mevlevi Evine komşu olacak olan “Balkan Evi” üzerine fikir paylaşımları gerçekleştirildi. Programın sonunda birçoğu öğrenci olan gençlik kolu üyeleri Dr. Bayram ÇOLAKOĞLU’ nun nasihatlerini dikkatle dinleyerek benzer bir etkinliği kısa zamanda tekrarlama temennisi ile vedalaşarak ayrıldı.

Şükrü Ar, Kocaeli

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.