Bal-Türk Karamürsel Şubesi’nin “Keşkek Şenliği” Harikaydı

Bal-Türk'ten Haberler Faaliyetler Karamürsel
İçeriği Paylaş

Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği, üyelerine yönelik sosyal faaliyetlere genel merkez ve şubeleri hız kesmeden devam ediyor. Bal-Türk Karamürsel Şubesi daha önce ilan ettiği “Keşkek Şenliği”ni dün gece muhteşem bir organizasyon örneği sergileyerek gerçekleştirdi, katılımcılar Balkan Türküleri eşliğinde geleneksel oyunlarını oynama şansı buldu.

Karamürsel’in en aktif sivil toplum kuruluşu olan Bal-Türk Karamürsel Şubesi bu güzel faaliyetinde sadece Karamürsel değil Yalova’ya bağlı Subaşı, Altınova gibi beldelere de hitap ettiğini oradan sağlanan katılım ile tescil etti. Ayrıca Bal-Türk’ün Gebze, Çayırova, Körfez, Derince Şubeleri ve Genel Merkezi de önemli bir katılım sağladı. Bal-Türk Genel Başkanı Dr. Bayram Çolakoğlu’nun yanısıra, Gebze Şube Başkanı İsmail Yılmaz, Çayırova Şube Başkan Vekili Günay Uzun, Körfez Şube Başkanı Ziya Baykara da yönetim kurulu üyeleri ile organizasyondaki yerini aldı.

Belediye Başkanları ve Kardeş Dernekler de Programdaydı

Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım gecede hemşehrilerini yalnız bırakmazken, Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral da önceki organizasyonlara gösterdiği ilgisini devam ettirerek programda yerini aldı. Bal-Türk ile birlikte aynı federasyon çatısı altında yer alan Yalova Bal-Göç Başkanı Lütfü Özgür de Bal-Türk Karamürsel Şubesini yalnız bırakmadı.

Belediye Başkanlarına Plaket

Program arasında konuklara hitaben bir konuşma yapan Bal-Türk Genel Başkanı Dr. Bayram Çolakoğlu, Bal-Türk’ün 1985 yılından bu yana faaliyet gösteren köklü bir dernek olduğunu, gelen merkez ve şubeleriyle üyeleri ve Balkanlar eksenli etkin faaliyetlerine devam ettiğini vurguladı. Çolakoğlu, “bu organizasyonda gönlü ile çalışan başta Karamürsel Şube Başkanımız Emine Öztürk Hanımefendi ve ekibine, organizasyona desteğinden dolayı Karamürsel Belediye Başkanı Sayın İsmail Yıldırım’a ve bizleri programlarda yalnız bırakmayan Altınva Belediye Başkanı sayın Dr. Metin Oral’a teşekkürlerimi sunuyorum ve Keşkek Şenliğinin tüm hemşehrilerimize ve Karamürsele hayırlı uğurlu olamasını diliyorum” dedi.

301120131313477870872

Programın Sembolü “Keşkek”

Bu yılki birlik beraberlik gecesinde yeni bir atılım yapıldı ve konuklara irmik helvası yanında keşkek ikram edildi. Balkanlarda bayramların ve düğünlerin vazgeçilmezi olan “keşkek” lezzetiyle herkesin beğenisini kazandı.

Gecenin çekimlerini yapan Tek Rumeli TV on gün kadar sonra TV ekranlarında tüm programının yayınını yapacak.

Ajans BT


İçeriği Paylaş