Bal-Türk Genel Merkez üyeleri Edirne’den çok etkilendi

Bal-Türk'ten Haberler
İçeriği Paylaş

Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Genel Merkezi dün Edirne’de güzel bir tarihi, kültürel gezi programı gerçekleştirdi. Cumartesi günü Bal-Türk Karamürsel Şubesinin gezisinden sonra, pazar günü de genel merkez İzmit ve Derinceli üyelerin katılımı ile bir program yaptı. Edirne’de Şükrü Paşa Müzesi olan tabyada başlayan program, Mimar Sinan’ın ustalık eseri Selimiye Camii, Eski Cami, çarşı, üç şerefeli cami ve II. Bayazıt Şifahanesi ile tamamlandı.

Öğlen yemekte Edirne’nin meşhur ciğerini tercih eden grup, geziden ve özellikle Edirne’nin tarihi dokusundan oldukça etkilenmiş olarak ayrıldı. Geziye Bal-Türk Genel Başkanı Dr. Bayram Çolakoğlu da katıldı. Kocaeli’ye dönüş sırasında otobüste bir konuşma yapan Çolakoğlu üyelere derneğin yürüttüğü faaliyetler hakkında ayrıntılı bilgi verdi. Faaliyetler hakkında da konuşulurken, Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin bu tür kültürel geziler için sağladığı otobüs imkanından dolayı da Büyükşehir Belediyesini tebrik etti.

 

 


İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.