Bal-Türk 7. Balkan Şenliğini Gerçekleştirdi

Bal-Türk'ten Haberler
İçeriği Paylaş

Ülkemizin yaşadığı kritik süreçlerden dolayı bu yıl ertelenen yaz etkinliği bu hafta sonu yapıldı. Bal-Türk’ün gelenekselleşmiş Balkan Şenliği Sapanca Seka Kampı alanında yapıldı. Gelen güze rağmen güneşli bir havada gerçekleştirilen etkinlikte katılanlar güneşin son sıcaklıklarını da hissetme imkanı buldu.

14440607_979020102221282_8087980095211130882_n

Bu sene 7’incisi düzenlenen Balkan Şenliğinde Bal-Türk Genel Başkanı Dr. Bayram Çolakoğlu, Körfez Şube Başkanı Ziya Baykara, Gebze Şube Başkanı İsmail Yılmaz ve Karamürsel Şube Başkanı Emine Öztürk ve üyelerin yer aldığı program sabah saatlerinde başladı.

Kahvaltı ve Yarışmalar

Erken gelenlerin güne kahvaltı ile başlamasının ve kalabalığın oluşmasının ardından farklı kategoride yarışmalar yapıldı. İlk yarışma erkekler “urgan çekme” yarışı idi. Ardından bayanlar ve çocuklar kategorsinde de “urgan çekme” yarışları yapıldı. Oldukça çekilmeli geçen yarışlarda kazananlar da kaybedenler de yarışmacı olmanın sevincini yaşadı.

Ardından yine üç kategoride “çuval yarışı” ve ağızda tutulan kaşık ile yumurta taşıma yarışları yapıldı. Kazananlara Bal-Türk logolu şapkalar verildi.

Balkan Ezgileri 

Müzik olarak Balkan ezgileri çalarken, müzik eşliğinde oyunlar oynandı. Hafta sonu stres atma imkanı yakalandı. Öğleden sonra MAPHOYTAG ekibinin küçükleri de oyunlar sergiledi.

Seka Kampında ilgi odağı olan Bal-Türk etkinliğinde kendin pişir kendin ye tarzıyla da ızgara yapıldı.


İçeriği Paylaş