Avrupa, doğal afetlerden dolayı Bulgaristan’a yardım etmeye hazır

Balkanlardan Haberler
İçeriği Paylaş

Avrupa Komisyonu’nun Bulgaristan’da yaşanan doğal afet durumunu çok dikkatli izlediğini belirten AB Komiseri Kristalina Georgieva,  Komisyon’un ihtiyaç durumunda Bulgaristan’a  araç, maddi yardım ve insan gücü ile yardım etmeye hazır olduğunu açıkladı. Kristalina Georgieva, karların erimesi sonucu daha kötü bir senaryonun önümüzdeki zamanlarda da yaşanabileceğini kaydetti.  Georgieva şöyle konuştu: ‘Böyle bir olağanüstü durum ile karşı karşıya kaldığımızda suların dikkatli bir şekilde insanların yaşamadığı bölgeye yönlendirilmesi gerekiyor.  İnsanların hayatını korumamız ve zarara maruz bırakmamak için dikkatli çalışmalıyız. Musluklardaki sular atık sulara karışabilir. Elektrik dağıtımı kesilirse mutlaka jeneratör temin edilmesi gerekecek. İşte bunların hepsini Avrupa’daki  Sivil Korunma Teşkilatı tarafından temin edebiliriz.’

Komiser Georgieva, Bulgaristan’ın Avrupa fonlarından kaynak kullanarak, vatandaşları, riskli durumlarda ne tür önlemlerin alınacağı konusunda eğitmesi gerektiğini sözlerine ekledi.


İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.