Ali Ayaz’dan Bal-Türk’ün siyasi tarafsızlığına takdir

Bal-Türk'ten Haberler
İçeriği Paylaş

Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği yönetim kurulu üyeleri İl Genel Meclisi Meclis Başkanlığı’na yeniden seçilen Ali Ayaz’ı makamında tebrik etti. 29 Mart mahalli idareler seçiminde İl Genel Meclisi üyeliğine seçilen Ayaz, Meclis Başkanlığına da tekrar seçilmişti.


Ziyarete, Bal-Türk Genel Başkanı Bülent Karagöz, Başkan Vekili Dr. Bayram Çolakoğlu, Genel Sekreter Harun Eneç, Hukuk işlerinden sorumlu başkan yardımcısı Dr. Nihat Üstüner ve dernek idari koordinatörü Arif Deliormanlı katıldı. Ziyare sırasında yönetime geldikleri 25 Ocak’tan bu yana yapılanları anlatan Genel Başkan Bülent Karagöz, herşeyden önce derneğin yeniden yapılanma sürecine girdiğini, Genel Başkandan kadın kolları ve gençlik kollarının mahalle teşkilatlanmasına kadar önemli bir yol kat edildiğini, aktivitelerin ve özellikle üyelerin aktivitelere katılımının çok iyi düzeyde olduğunu söyledi. Perşembe günü gerçekleştirilen Çanakkale gezisinin de üyeler tarafında büyük bir memnuniyetle karşılandığını; bu tür genele, gençlere ve kadınlara yönelik aktivitelerin devam edeceğini ifade etti. Aynı zamanda büyük bir AB projesi üzerinde çalışmaların başladığını bildirdi.Balkan Türkleri Derneğinin yeni dönemdeki çalışmalarını tebrik ettiğini söyleyen Ali Ayaz, özellikle mahalli idareler seçimlerinde, Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneğinin sergilediği siyaset üstü duruşunu tebrik etti. “Bu siyaset üstü duruş malesef her dernek tarafından yapılamamıştır; Bu bakımdan aynı zamanda kamu yararına dernek statüsünü haiz Bal-Türk’ü içtenlikle tebrik ediyorum” dedi. Aynı zamanda derneğimizin üyesi de olan Ali Ayaz, her zaman derneğimizle birlikteyiz dedi.


İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.