Ahmet Doğan Türkiye’ye yine gelmiyor

Balkanlardan Haberler
İçeriği Paylaş

HÖH Genel Başkan Yardımcısı Hristo Biserov, parti temsilcilerinin Pazar günü Ankara’da yapılacak olan Ak Parti’nin 4.  Olağan Kongresine katılacağını söyledi. Biserov, HÖH lideri Doğan’ın özel olarak davet edildiğini kaydetti. Biserov, Ankara’ya gidecek heyetin başkanlığını Lütfi Mestan’ın yapacağını belirterek, Doğan’ın mesajını Ak Parti’nin kongresinde Mestan’ın okuyacağını vurguladı.

2011’de Türkiye’ye gitmeyi taahhüt etmişti

18 Mayıs 2011 tarihinde Mestanlı Makasa’da Türkiye’deki Bulgaristan kökenli dernek temsilcileri ile bir araya gelen Ahmed Doğan kendisinin Türkiye’ye gitmediği konusunda eleştirildiğini, 2011 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinden sonra ilk iş olarak Türkiye’ye bir ziyaret gerçekleştireceğini ifade etmişti. Görülen o ki, Doğan 18 Mayıs 2011 tarihinde verdiği sözünü tutma konusunda sıkıntılı.

Siyaset boşluk kabul etmez

Konuyu yakından takip eden analistler, Ahmet Doğan’ın Türkiye’ye gitmeye çekinmesine anlam veremiyor. HÖH içerisindeki bazı çevrelerin Kasım Dal’ın Türkiye tarafından desteklendiğini ifade etmesi de anlamsız bulunuyor. Zira Bulgaristan parlamentosuna gitmeyen, Türkiye’ye gitmeyen Ahmet Doğan kendince bir imaj yapıyor. Ancak bıraktığı boşluğu başkaları doldurunca da rahatsız olmak anlamsızlaşıyor.

 


İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.