Matematik Köyü açıldı

Bal-Türk'ten Haberler
İçeriği Paylaş

Bal-Türk üyelerimizde Yavuz Çelik tarafından açılan Matematik Köyü hizmete başladı. “Evrensel Matematik Köyü” adı altında hizmete başlayan eğitim merkezinde 5-10 kişilik sınıflardan oluşan öğrenci gruplarına matematik dersi veriliyor.

“Evrensel Matematik Köyü” hakkında kendisinden bilgi aldığımız Yavuz Çelik bize şunları söyledi:
“Matematik; dil, din, ırk, ülke ayrımı yapmadan zenginleşerek uygarlığa hizmet eden sağlam kullanışlı evrensel bir dil, bir disiplindir. Birey için, toplum için, bilim için, teknoloji için vazgeçilmez bir değerdir. Kısaca matematik; insan aklının keşfettiği en büyük ortak değerdir ve evrenselliği onun gücüdür. Bu nedenle matematik öğretimi, dünya ülkelerinin tümünde özel bir önem ve önceliğe sahiptir. Evrensel Matematik Köyü matematiğe hakettiği önemi veren, matematiği seven ve matematiksel düşünme yetisi olan gençler yetiştirmek amacıyla kurulmuş bir eğitim kurumudur.
Öğrencinin kişisel yetenekleri ve hedeflerini göz önünde bulundurarak eğitimin her kademesinde öğrenciye matematik desteği sağlar. İlk öğretimden KPSS’ye kadar tüm sınavlara 5-10 kişilik özel gruplarla öğrenci hazırlanır”.
Biz de Bal-Türk olarak üyemiz Yavuz Çelik’e ve “Evrensel Matematik Köyü” çalışanlarına başarılar diliyoruz.

İçeriği Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.