Yüzer hastaneler Yunanistan’ı rahatsız etti!!!

Balkanlardan Haberler
İçeriği Paylaş

Yunanistan Türkiye’nin yüzer hastanelerinden rahatsız oldu. Yunan Parlamentosu milletvekilleri Dimaras ve Adamidas meclise verdikleri soru önergesinde yetkili bakanların bu konuda ne düşündüğünü sordular.

Dimaras ve Adamidas soru önergelerinde; Türkiye’nin Ege’ye yüzer hastaneler indirmeye hazırlandığını, bunların son teknoloji ile donatıldıklarını ve Türklerin Ege adalarında oturan vatandaşların sağlık sorunlarından faydalanmaya çalıştıklarını belirttiler.

Önergede;

Yunanistan’da sağlık alanında durumların daha da kötüye gideceği tahmin edilmekte, yüzer hastanelerin 200 yataklı olduğu, acil durumlar için helikopter pistinin yer aldığı, ameliyathanelerin, yoğun bakım ünitelerinin ve hatta böbrek hastaları için diyaliz makinelerin dahi bulunduğu görüşlerine yer verilmektedir.

Milletvekillerinin verdiği soru önergesinde; geçen yıl 180.000 turistin Türkiye’de tedavi gördüğü, 2017 yılına kadar bu rakamın 400.000 olacağı ve bütün bunların Türk ekonomisine büyük katkı sağladığı belirtilmekte ve T.C. Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu hakkında şu ifadeler kullanılmaktadır:

“Türk sağlık sisteminin genişletilmesine öncülük etmektedir ki kendisi de Komotini-Gümülcine’lidir. Müezzinoğlu, Yunanistan’daki durumları çok iyi bilmekte ve bu konuda milli sağlığa yatırım yapmaktadır. Bu beyefendi geçmişte Batı Trakya’daki Türk Azınlığı’nın haklarının çiğnendiği yönünde beyanatlar vermişti.”

Soru önergesinin son kısmında ise yetkili bakanlara şunlar sorulmaktadır:

  1. 1.Komşularımızın bu durumu sizde rahatsızlık yaratıyor mu?
  2. Türklerin Ege’de bu sefer savaş gemileri ile değil de yüzer hastanelerle ortaya çıkma planları konusunda Yunan Hükümeti ve özellikle de Sağlık Bakanlığı ne yapmayı düşünüyor?
  3. Müezzinoğlu’nun Yunan karşıtı beyanları sizleri ilgilendiriyor mu? Eğer ilgilendiriyorsa, nasıl tepki göstermeyi düşünüyorsunuz?

 

http://www.burasibatitrakya.com


İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.