Yunanistan’da Irkçı “Altın Şafak” lideri Müslümanları kızdıracak!

Balkanlardan Haberler Haberler
İçeriği Paylaş

Altın Şafak Partisi’nin, Geçen Paskalya bayramı öncesi Atina şehir merkezinde sadece Yunanlılar için gıda yardımı şovunun, Atina Belediye Başkanı Yorgo Kaminis’in emri ile polis tarafından engellenmesine öfkelenen Mihaliolakos “Ekstra” adlı televizyonun haber bültenine canlı bağlandı ve Müslümanlar hakkında ne düşündüğünü açık şekilde ortaya koyan bir güya “espri” yaptı.

Mihaliolakos ile haber bülteninin sunucusu arasında şu diyalog geçti:

-Fakir Yunanlılar için gıda yardımı yaptığımız aşevimize Müslümanları da davet edeceğiz.
-Ciddi misiniz?
-Evet domuz eti servisi yapacağız.

Ana muhalefetteki Radikal Sol Koalisyon (SYRİZA) milletvekili Petros Tatsopulos, ırkçı-faşist liderin bu sözlerine alaycı ve hironik bir dille “Mihalilolakos’un söyledikleri National Geographic’in “Domuzlar neye güler” belgeselinde yayınlanacak” diye cevap verdi.

Paskalya öncesinde Altın Şafak’ın sadece Yunanlılara gıda yardımı polis müdahalesiyle engellenince, ırkçı-faşist milletvekili Yorgo Yermenis, Atina Belediye Başkanı Kaminis’e saldırarak yumruklamaya çalışmış, ancak yumruğu belediyenin aşevinde yemek bekleyen 12 yaşındaki fakir bir kız çocuğuna isabet etmişti.

(Yorgo Kırbaki / CNN TÜRK / Atina) 


İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.