Yunanistan ve Bulgaristan Buz Hokeyi Takımlarından Balkan Kültür Evini Ziyaret

Bal-Türk'ten Haberler Balkanlardan Haberler
İçeriği Paylaş

Uluslararası Buz Hokeyi tarafından bu yıl ilk kez düzenlenen Balkan Buz Hokeyi Birliği Turnuvası, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Buz Hokeyi Federasyonun öncülüğünde Kocaeli’de start verdi. Bu vesileyle ilimizde bulunan Bosna Hersek, Slovenya, Bulgaristan, Makedonya, Hırvatistan, Romanya ve Yunanistan Buz Hokeyi milli takımlarından Yunanistan ve Bulgaristan sporcuları Balkan Kültür Evini  ziyaret ettiler.

 

Sporcular, Bal-Türk Genel Sekreteri Halit Meriç, Gençlik Kolları Başkanı Ragıp Çavuş, Abidin Karasu, dernek üyeleri tarafından Balkan Kültür Evinin girişinde karşılandı.

Kocaeli’de Balkanlarla ilgili faaliyet yürüten bir derneğin olmasına ve böylesi güzel bir mekânın bulunmasına sevinen başta takım antrenörleri ve sporcular; Kocaeli’ye bu güzel kültür evini kazandıran Büyükşehir Belediyesine teşekkürlerini ilettiler. Kocaeli ve çevresi hakkında kendilerine bilgi verilen gençler, Kocaeli’de yaşayan Balkan kökenli vatandaşlarımızın olduğuna sevinerek bu konudaki meraklarını giderecek sorular yönelttiler.

Bal-Türk Genel Sekreter Halit Meriç, Derneğin kuruluşu, tarihçesi ve faaliyetleri hakkında bilgi verdi. Sporun, kardeşlik köprüleri kurulmasında önemli katkıları olduğuna değinen Meriç: “İki ülke insanlarının asırlarca birlikte yaşadıklarını, bu tür ziyaretlerin ve aktivitelerin dostluk ve samimiyeti arttıracağına, dernek olarak bu tür çalışmalara ve faaliyetlere katkı verdiklerini, bu vesileyle Balkan Kültür Evi’nde Bulgaristan ve Yunanistan’dan gelen  başarılı sporcuları ağırlamaktan büyük mutluluk duyduklarını ifade etti.”

Balkan Kültür evini büyük bir ilgiyle gezen sporcular hayranlıklarını gizleyemediler. Ziyaretten oldukça memnun kalan sporcular hatıra fotoğrafları çektirerek programlarının diğer bölümüne geçmek üzere vedalaştılar.


İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.