Yablanovo’da Türkçe Kitap Heyecanı

Balkanlardan Haberler
İçeriği Paylaş

23 Nisan Dünya Kitap Günü vesilesiyle Yablanovo çocuklarına kitap hediye edildi. 21 yıllık aradan sonra BİZ Derneği’nin girişimiyle ve bir yıllık tarihçeye sahip Kuzey ve Doğu Türkçe Öğretmenleri Derneği Başkanı Emine Halil, Derneğin yönetiminde yer alan Fikriye Mehmed ve Türkçe öğretmenliği yapmış Sevim Mehmed’in hazırladığı 4. Sınıf Türkçe Yardımcı Kitap ile Alıştırma Kitabı, Türkçe öğrenci ve öğretmenlerin yüzünü güldürdü. Fikriye Mehmed’in dediği “mücevher” Yablanovo’da Türkçe okuyan 4.sınıf öğrencilerini gayet heyecanlandırdı.

Her anı duygu yüklü ve hafızalardan silinmeyecek bu kitap dağıtımına Türkiye Cumhuriyeti Sofya Büyükelçisi İsmail Aramaz, Türkiye’nin Sofya Büyükelçiliği’nde görevli ikinci kâtip Suheybi Rumi Ünal, T.C. Burgas Başkonsolosu Cem Ulusoy, Kuzey ve Doğu Türkçe Öğretmenleri Derneği Başkanı Emine Halil ve Şumen BİZ Derneği Başkanı Menent Şukrieva katılıp, çocukların kitap heyecanını paylaştı. 4.sınıf Türkçe kitabı ile Bulgaristan’da Türkçe öğretiminde yeni bir dönem başlamış oldu.

bizimgazete.bg


İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.