Türkiye’nin Sofya Büyükelçiliği’nden Şumnu’ya ziyaret

Balkanlardan Haberler
İçeriği Paylaş

T.C. Sofya Büyükelçisi İsmail Aramaz, dün Şumnu’yu ziyarette bulundu. Büyükelçiye ziyaretinde T.C. Burgaz Başkonsolosu Sibel Erkan ve T.C. Büyükelçilik Müsteşarı İsmail Sefa Yüceer eşlik ettiler. Büyükelçinin Şumnu ziyaretinin ilk etabında iş adamları ile bir araya geldi. İş adamları ile bir müddet görüşen Büyükelçi bilgi alışverişinde bulundu. Büyükelçinin iş adamları ile görüşmesinin sona ermesinin ardından Şumnu Valiliğini ve Şumnu Belediyesini ziyaret etti. Belli bir müddet Belediyede bulunan Büyükelçi burada da bilgi alışverişinde bulundu.
Büyükelçinin Şumnu ziyaretinin son etabında Tombul Camisi vardı. Saat 17,30 civarında Tombul camiye ulaşan Büyükelçi Şumnu Bölge Müftülüğü ve Şumnu İlahiyat Lisesi tarafından karşılandı. Öncelikle Tombul camiini gezen ve cami hakkında bilgi alan Büyükelçi daha sonra Müftülüğe geçerek Şumnu Bölge Müftüsü Mesut Mehmet ile kısa bir süre bir araya geldi. Müftülükteki ziyaretini de tamamlayan Büyükelçi son olarak Şumnu İlahiyat Lisesini ziyaret etti. Okul Müdürü Şerif Hüsnü ve Müdür Yrd. Yusuf Duygu ile okulu gezerek okul hakkında bilgi aldı. Okul ziyaretini de tamamlayan Büyükelçi gösterilen ilgiden dolayı teşekkürlerini beyan ederek ayrıldı.
Fevzi EHLİMAN

İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.